Katapult

Katapult me te keqen
Sheh egon e sèmurè
E tè pasurit atè qe s.te
Perket
E deshires per te arire
Ate qe se arrin dot
Skrupullin e ftyres se
Trathtuar para genjeshtres
Qe te vret
Ankthin e asaj qe se beson
E sdo ta besosh
Katapult ngrysesh,e barkazi zvaritesh ne vorbulla pabesish
Qe nuk e di, pse ste bejne
Pershtypje?
Ndoshta pse e di, qe diell
dhe pse mes reve, ai prap
Lind

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0