TEKSTESHQIP

Ernim Ibrahimi
Zemra Te Ndara
Lyrics

Ne fillim ne te dy kishim shum dashuri
E perse e humbem fajtor je dhe ti
Une ty te doja shum, e te gjitha ti pata fal
E tashi sje mo , prej zemres m'ke dal

(Ref)
Me zemra te ndara, te dy ne po jetojm
Dhe njeri-tjetrin, s'mund ta dashurojm
Fundi si do t'jet , zoti e din
Ishim te lumtur e shkatrrove ti

Mendjen tek mua e ke pas
Por tani u be shum von
Sepese sa te doja, ti s'do me harrosh
Une ty te doja shum, e te gjitha ti pata fal
E tashi sje mo , prej zemres m'ke dal

(Ref)x4
Me zemra te ndara, te dy ne po jetojm
Dhe njeri-tjetrin, s'mund ta dashurojm
Fundi si do t'jet , zoti e din
Ishim te lumtur, e shkatrrove ti

DËRGOI: