TEKSTESHQIP

Ernim Ibrahimi
Puq
Lyrics

Dishka me ty sod ka fillu
Se dashnin ma fale mu dashnin ma fale mu
Edi se gjith na kan sili so po sillem mir me ty
Se Dashnin haram sta boj

Me thuaj qe me don ti
Se pa ty ska dashni
Te dua ty tkam fiksim

Ref...
Ma Bone Bone zemren prush
Syt e zi sikur Rush
Afer teje spejt do vi
Me dhurat ta boj ni puq

Strof2
Edi se gjith na kan sili so po sillem mir me ty
Se Dashnin haram sta boj
Dishka me ty sod ka fillu
Se dashnin ma fale mu dashnin ma fale mu

Me thuaj qe me don ti
Se pa ty ska dashni
Te dua ty tkam fiksim

Ref...
Ma Bone Bone zemren prush
Syt e zi sikur Rush
Afer teje spejt do vi
Me dhurat ta boj ni puq

Pause...

Ref...
Ma Bone Bone zemren prush
Syt e zi sikur Rush
Afer teje spejt do vi
Me dhurat ta boj ni puq

DËRGOI:
INFO
Më datë 2 Maj 2019, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Puq". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Ernim Ibrahimi.