TEKSTESHQIP

Eroll Murati
Sjam Tradhtar
Lyrics

edhe n'vdeksha
s'jam pishman
per mu jeta
s'vlen asgje

ishe e vetmja
ne ket bote
qe te deshta
por tani kot

me mashtrove
u largoveeeeee

le ta dij e gjith bota
se un nuk jam tradhtar
te kam dasht me gjith zemer
dhe fjalen ta kam dhan

e verteta eshte se ti
jeton me fantazi
enderron per vetveten
dhe sillesh sikur fmi

tash ma ben si per inat
shkon me tjer ti nat per nat

u zhgenjeva qe te deshta
u pendova qe t'besova

me mashtrove
u largoveeeeee

le ta dij e gjith bota
se un nuk jam tradhtar
te kam dasht me gjith zemer
dhe fjalen ta kam dhan

e verteta eshte se ti
jeton me fantazi
enderron per vetveten
dhe sillesh sikur fmi

DËRGOI: