Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Dua Të Jetoj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


u zgjova nga gjumi
dhe një ëndërr e zakonshme
shikoj veten në pasqyrë
të robëruar përjetë
këtë herë ëndërrova
se po fluturoja
sikur nga kjo ëndërr
kurr mos të zgjohesha

dua të jetoj
të jetoj,por jo në ëndërr
dua të ec
të vrapoj si i çmendur
dua të këndoj
jo nuk dua të vajtoj
nuk dua të vdes
dua të jetoj

…dhe një ditë e re
por jo edhe për mua
gjithçka e njejtë në këtë botë
këtë botë unë e dua
mërzia më bën shoqëri
vetmia më ngushllon
prap me ëndërra jetoj
dua t’gjitha t’i përballoj

dua të jetoj…Publikimi: 14/11/2006


Më Shumë Këngë Nga Erozioni:


Komente 0


Erozioni - Dua Të Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Të Jetoj".
3. Video është e këngës "Dua Të Jetoj", por nuk këndohet nga Erozioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.