A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

17 shkurt 2008
sot kosova gjen te vertete
me gjak shkruajti historin
shpall KOSOBA pavarsine

lavdi ty o populli im
oj KOSOVE lulja e zambakut
shume ke derdh lumenje prej gjaku
ti me shekuj me histori
brez pas brezi nen serbi

erdhi dita e lirise
erdhi ora e pavaresise
me respekt perulen malet
amerika sdel prej fjale

zoti ne qiell e amerika
sot per ty pra zbardhi dita
ste harrojm asnjeher
burreret edhe tomi bler .

- poem written by Esma Maloku


- Submitted by Esma Maloku -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  115


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019