Estela Nikoliqi
Estela Nikoliqi
Estela Nikoliqi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Estela Nikoliqi është këngëtare e njohur. Nje histori dashurie qe zgjat deri ne perjetesi do te jete edhe kenga qe kendohet nga nje kengetare, e cila rrjedh nga nje familje artistesh. Ne jemi njohur me te ne Top Fest 8 nepermjet nje balade, kenge e cila u kualifikua si cerekfinaliste, pjese e “Rewind” dhe gjithashtu e kemi ndjekur deri tek “Betejat” ne “The Voice of Albania”.

Në Qershor 2005, Estela Nikoliqi merr pjesë në Polifest Kids 2005 me këngën "Dua Dua".

Në Dhjetor 2005, Estela Nikoliqi merr pjesë në Ylberi 2005 me këngën "Ne Botës I Sjellim Fat".

Në Qershor 2006, Estela Nikoliqi merr pjesë në PoliFest Kids 2006 me këngën "Imagjinoje Nje Enderr".

Në Qershor 2007, Estela Nikoliqi merr pjesë në Polifest Kids 2007 me këngën "Truket".

Në vitin 2011, Estela Nikoliqi merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Qershor 2011, Estela Nikoliqi merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Vetem Ti".

Në Maj 2012, Estela Nikoliqi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Deri Ne Perjetesi".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 5