Evans Rama
Evans Rama
Evans Rama
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Shkurt 1973
  • Horoskopi:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Evans Rama është këngëtar i njohur. Evans Rama ka mbaruar arsimin e larte dega administrim biznesi. Eshte i martuar dhe ka nje djale qe quhet Erenis.

Në Prill 2005, Evans Rama merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Cast Dobesie (Eshte Vone)".

Në Shtator 2006, Evans Rama merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Dashuria Nuk Eshte Enderr".

Në Nëntor 2006, Evans Rama merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "U Ktheva".

Në Dhjetor 2006, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Nata E Fundit".

Në Shtator 2007, Evans Rama merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Dua Te Ndryshoj".

Në Dhjetor 2007, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Drita E Henes".

Në Dhjetor 2010, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Sonte".

Në Qershor 2011, Evans Rama merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Ndoshta Kemi Per Te Thene".

Në Dhjetor 2011, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Ti Nuk Mundesh".

Në Dhjetor 2015, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Flakë".

Në Dhjetor 2017, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Gjurmët".

Më datë 30 Korrik 2020, Evans Rama publikon videoklipin "Gabimet Falen". Muzika e këngës u punua nga Alandy & Evans Rama, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0