TEKSTESHQIP

Evans Rama
Dashuria Nuk Eshte Enderr
Lyrics

Ti buzeqesh dhe me le te marrosur
floket menjane i hedh po koken se kthen
une te therras ne emer, ti je vendosur
rrugen vazhdon e nuk di cte them

Tek ti me shtyn, nje ndjenje e cuditshme
nuk jam i dehur mendja po me tradheton
u lodha shume nga kjo pritje merzitshme
jo nuk kam faj, ti shume enderra me zgjon

Pas teje vajze, jam mrekulluar
nuk jam sic dukem me shiko ne shpirt
nese kam syte e turbulluar
ne zemren time ka vec drite

(refreni)(2x)
Dhe me duket se je engjell
cdo qelize e trupit me drejton tek ti
dashuria, nuk eshte enderr
ajo eshte nje perjetesi

Pas teje vajze, jam mrekulluar
nuk jam sic dukem me shiko ne shpirt
nese kam syte e turbulluar
ne zemren time ka vec drite

(refreni)
Dhe me duket (me duket) se je engjell (engjell)
cdo qelize e trupit me drejton tek ti
dashuria (dashuria), nuk eshte enderr (enderr)
ajo eshte nje perjetesi

(2x)
Dhe me duket se je engjell
cdo qelize e trupit me drejton tek ti
dashuria, nuk eshte enderr
ajo eshte nje perjetesi