Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Vëllai Im

Ti je drita e syve t'mi,
je arsyeja PSE frymoj,
Ti je deti qe qetson zemren
Me dashuri dhe ngrohtësi.

Ti je yll me drite
Je gjithqka qe egziston,
Je arsyeja pse qendron,
Hero zemre përgjthmon...

Dashuri motër-vëlla
Askush mes per ta s'ka
Jane heronjët'jetës
Ne rrugtimin e së vertetës.

Lotët Jane falenderim,
Qaj me mall
Pse je nmergim
Sepse je arsyeja e shpirtit Tim...

- poezi nga Fabjola Ademi


- Poezia u dërgua nga Fabjola Ademi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet