Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Trendafili

Te tille me ka bere natyra,
lule te bukur,por pa fat;
sapo shihem qe kam celur
dhe aromen tej perhap,
e petalet ngjyre ndezur
ndrisin mbi gjithcka ne park,
vjen sakaq gershere e ftohte
qe ne cast m'a nderpret jeten,
e mandej,pasi jam thithur
hundesh qaramane ngjitur,
i shperfillur pertoke hidhem,
vyshkur,rjepur,shpupurisur
dhe askush nuk mi hedh syte,
tek shkelmohem,teksa shkilem...

- poezi nga Faik H.Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet