A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Peisazh Fillim Shekulli

Nje sfond i hirte.
nje mugetire,
nje popull turme e shpupurisur,
lukuni shtetaresh te babzitur
ne pazare poste ngritur.

Dhe pertej ne horizont
nje perendim i zbehte,
nje mot pa qiell,
nje diell pas reshe,
njeshans i humbur perseri...
Dhe muzgu qe krahetrishte pushton
fillimshekullin e ri.

- poem written by Faik H.Kuqi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019