Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faik Ismajli & Blerta Hoti - Jeta Vazhdon Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Në gjdo kompsht përplot me lule të kërkova
Bukuri e papërshkruar ku je tretë
Jeta ime pa ty mbeti e robruar
Pa ty smundem të jetoj kët jetë

Mos kërko të lutem t'kthehem përsëri
Jam bër nënë jam e lumtur kam fëmi
Në mes nesh më nuk ka zjar vetëm hiri
Jeta vazhdon e jo nuk kthehet nga fillimi

Më djeg malli lotë s'pushojn më mungon
Veq një her të shof me sy më ndihmon
Të kam desht me gjith zeme¨r me gjith shpirt
Kthehu t'lutem eja natën ma bën drit

Mos kërko të lutem t'kthehem përsëri
Jam bër nënë jam e lumtur kam fëmi
Në mes nesh më nuk ka zjar vetëm hiri
Jeta vazhdon e jo nuk kthehet nga fillimi

A.... a.... a...............

Ky tekst u dërgua nga IluzionPublikimi: 21/09/2007


Komente 0


Faik Ismajli & Blerta Hoti - Jeta Vazhdon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Vazhdon".
3. Video është e këngës "Jeta Vazhdon", por nuk këndohet nga Faik Ismajli & Blerta Hoti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.