Tema: Poezi Për Fëmijët

Qeshni Femijë

Qeshni o ju femijë
Se s'kushton aspak,
Te lumtur te jeni sikur
Dritë qe ben hëna naten,

Ju në këtë moshë i perdorni
Aftësit dhe kur te rriteni
Ti dini te gjitha me gëzim e
Hare ta kaloni jetën

Te gjith femijët tanë jan si engjull
Me rroba te bukura zbukurojn natyren
Dhe kur te rriten te jenë me punë te
Gjith dhe te kalojnë shum bukur çdo ditë

- poezi nga Fatlum Emini


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  26