Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlum Zeka - Ika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

U nisa ne nje rrug pa kthim, dhe ika nga ti
Shkova ne nje ane te botes ku s’ka perendim
Shkova atje larg, per te harruar ty
...Zemren e kam pasur plot, por ti ma ndave ne dy

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Ti ke qen e para, qe zemren ta kam fal
Dhe ke qen e para qe zemren ma ke vrar
Shum me ke lendu dhe nuk ke pas meshir
Zemra ime per ty, tani nuk ndjehet e lir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Me roberove, me dogje me vrave ne shpirt
Me harrove, me bere te qaj per ty
Me shkaterrove, me lendove dhe pa deshir
Kohen ma morre dhe ike pa lamtumir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim.


Ky tekst u dërgua nga Aurora   AlbertSopi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Fatlum Zeka
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/11/2010
Festivali: Polifest 2010
Teksti: Arijeta Vllasaliu


Fatlum Zeka - Ika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ika".
3. Video është e këngës "Ika", por nuk këndohet nga Fatlum Zeka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatlum Zeka:


Komente 2