Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatma Zyberi - Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera".
3. Video është e këngës "Pranvera", por nuk këndohet nga Fatma Zyberi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Fatma Zyberi - Pranvera Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dua Kengen Time (Labia)"

Komente

Asnjë Koment

06/04/2019

2019-04-06T08:23:13+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pranvera" kënduar nga Fatma Zyberi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Oborri - Pranvera

Çelën lulet n'kopshtin tim
Këndon bilbili me gëzim

Erdh pranvera përsëri
Dielli na sjell lumturi

Dallëndyshet fluturojnë
Gjithë bilbilat po këndojnë

U mbush natyra ngjyra-ngjyra
Të gjithë neve na qeshë fytyra

Arlind Krasniqi - Pranvera

1 prilli dita qe fillum lidhjen na
per njani tjetrin e fitum dhimbjen na
e percjellshim trupin e percjellshim hijen na
pranveres ja ditem shijen na
1 stin e puthjeve tgzimit
jo e lutjeve t'idhnimit po e luleve tpa tkputme
plus e zbutjeve tdeshprimit
per her tpar e kum ni vetin krenar
qe ty ka met marr
e prita veren per me ardh ndjenjat me mi zbardh
e qashtu qysh e prita veren e feel-ita
qysh e paramenova ose qysh e dita
se mohoj faktin qe e bonem aktin
me ty se kum kqyr vaktin
ni koh e nxeft qaq sa pamja jote jashtme
shum e paqme per mu shum e dashme
e qeshtu po du me u kon stina jem e ardhshme

Ref:
pranvera mdhuron nga nje lule
vjeshta nga dy pika lot
un pres diqka te larget
pranveren e pres por me kot

nentor nisa stina pa shije
e gjethe trana pa hije
lot si rreshje po mbihen
kom urrejtje sa kom pas dashni
tkish pas burg per tradhti tkisha bo padi
lulet mo u than si zo bes as rremave
ndoshta qe e nisem diten e rrenave
2 stin i kalova mas miri
stina 3-t me lot nxeht sikur uj qiriri
em mashtroj drredhia jote edhe dinakria
koh e poshter qe mu zdhuk edhe krenaria
tash shko shprehu me ta prishu dehu me ta
nisja deshu me ta ska kurgja epshu me ta
e pres stinen e ftoht du me mi ngri lot
njerzt ndryshojn si mot njerzt sjon trall po ka plot
fatin e kom pas me taku qesi qenie
sdihet me vepru me sy po me mendje

Ref:
pranvera mdhuron nga nje lule
vjeshta nga dy pika lot
un pres diqka te larget
pranveren e pres por me kot

Seleksioni 039 - Pranvera

shume i kerkova syte e tu qe
shume i deshiroj
ty te enderrova ne netet kur
vetmia me mundoj
te dashurova dhe ende te dua
e vetmja shpres per mua je ti
mshiqon me jep fuqi

shume te kerkova
pa cdo here do te jem njeri i shkret
te dashurova e tash cdo kund
me duket se me therret
zeri yt aq shume i kthjellet
vuajtja fare do tme tret
deshiroj qe te kam pran
ee ednde ste kam

pranvera e jetes do te mbreteron
per ne te dy gjithemon
sdo te ekziston kurr
fuqia qe rinin do ta shkatrroj
zemren ty do ta dhurooj
unee per ty do te jetoj
dua cdo her ty pran te kam

sdu te lejoj qe kjo dashuri
te fundoset ne gremine
une smund te duroj kur
per ty gjithmon tjetoj me nostalgji
me qendroo pran
te kesh cdo gje qe kam
haren pikellimin shpirtin tim
ta kesh nje dashuriii

pranvera e jetes do te mbreteron
per ne te dy gjithemon
sdo te ekziston kurr
fuqia qe rinin do ta shkatrroj
zemren ty do ta dhurooj
unee per ty do te jetoj
dua cdo her ty pran te kam

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatma Zyberi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë