Tema: Poezi Për Fëmijët

Cka Fshin Goma…

Goma fshin gabimin,
hidherimin
dhe hutimin…

Goma e fshin luanin,
bibanin,
pullen dhe llullen…

Goma e fshin emrin e vaporit,
goma kurre s’e shlyen
emrin e tradhtorit!

- poezi nga Fejzi Bojku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  25