Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Filloreta Raçi - Thuaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

28/02/2014

2014-02-28T07:06:26+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 11Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Thuaj" kënduar nga Filloreta Raçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blero - Thuaj

Thuj a te kam merzit nanjhere
Thuaj a te kam lendu nanjhere
Hajd thuma vec njhere
Pse me te keq ti po ma kthen

Me thuj njhere,me thuj njhere
E di ne mendje e ke pas
Me thuj njhere,me thuj njhere
Kur e ke dit pse sma ke than
Sa e kam dasht une
Ja kisha fal une
Sa shprese kam pas une
Me ty mu plak une
Jo ty st fal,jo ty sta fal

Thuj a te kam merzit nanjhere
Thuaj a te kam lendu nanjhere
Hajd thuma vec njhere
Pse me te keq ti po ma kthen

Jeten time se ke dasht
dashni kam mbjell
ty te kam pas djell
ti paprit mua me ke lene
sa e kam dasht unee
ja kisha fal unee
Sa shprese kam pas une
Me ty mu plak une
Jo ty st fal,jo ty sta fal

Thuj a te kam merzit nanjhere
Thuaj a te kam lendu nanjhere
Hajd thuma vec njhere
Pse me te keq ti po ma kthen

Genta Xhaferri & Denisa - Thuaj

thuaj vetem me fal te jete kjo fjal
si nje pasaport .
thuaj me rrespekton me zor se kerkoj ti hap nje porte:
un me zemer falje kerkoj je e imja dhe t'a dhuroj mos harro e vogel ke qen dhe ti dikur ashtu por si mua :

ref: ne jemi bashk kemi nje gjak ne bashk na ndan vec nje emer ,
ne jemi prap moter e gjak ndaj lutem pak un me teper .

Gold AG - Thuaj

....................
....................
Nuk po duron shpirti njerit se kjo zemer po pelset
Bon gajret o vllau jem pot thom ty njesoj si vetes
A'thu njeri mushet mend veq kur ti vjen fundi jetes
Iken n'tanaont si n'KOSOV edhe n'SHQIPRI
Athu gjaku pse u derdh per karrig a per liri
A kina sy more vllazni a pe shohni qka po n'gjan
A je tu pa qe per parti vllau vllaun o ka e vran
Pse athu more i mjer meta pa ftyr e pa n'der
Perveq pares njeten tonde diqka tjeter a ka vler
A i thu kujt faliminder per ato tmira qe i ki
A i perulesh najher zotit qe ti fali ato sy
Nime a po kini pare per fushat elektorale
Sa perqind e ksaj KOSOVE JETOJN ME N'DIMA SOCIALE
Un e boj un se boj ky premtoj e aj n'dertoj
Nesoj te ton jeni bo kape njonjin tjetrit m'shoj
....................

Ref; 1
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................

....................
E shoh 1 nan ne nje anderr ish e vetme dhe po qan
E vajton djalin e vet qe nuk e din Pse ku ja vran
Ishte djali i hastreti n'ko tluftes u frigova
Tha nuk des oj nana jem pa u shliru niher KOSOVA
E putha n'ball dhe u nis te past nana trimi jem
Te pret lokja te kjo der deri n'diten kur do vjen
Nese nuk um gjon gjall kurr nuk du met pa me lot
Kalimtar jem ne ket bot siq e ka shkru i MADHI ZOT
Erdhi djali me liri nuk e m'poshti as 1 shka
E vetmume m'beta sod nuk e di kush ma ka vra
E kerkoj veq 1 arsye kush e boni let um ....
S'kini pse e arrestoni se prap djali nuk um k'thehet
Veq te dera net um vjen let um thot qe e ka korit
Besoj n'pafajsin e tina se me mundi e kom rrit
Fjalt e nanes qe u than me lotin n'faqe qe u pa
Tregon qe ku vend i mjer shtet as ligj hala nuk ka
....................

Ref; 1
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................

....................
Oj rini e vendit tem poh uba mir nuk e ka qare
Let t'na udh-heqe ai qe na she si krijesa jo si pare
Nga kjo jet kur te shkojm pergjithsi japim te ton
Se me duar tua e votove at qe e vjedhi vendin tond
Besimtari e perqeshe qite permi veti prona
Frik prej Zoti nuk ke pas se kurr n'XHAMI nuk t'shkeli koma
200 vjet ymer mi pas a'pet deken hak e kena
Nuk besove kur t'kallxum qe t'perkohshem te ton jena
Per AHIRET nuk ke punu kurr njet tone sje pendu
Thojshe kush u kthy n'ket bot e per XHENET ju ka kallxu
boft ramet I MADHI ZOT shkaku juv u prishem sot
Deri kur NANA SHQIPTARE PER EVLADIN ME DERDH LOT
Ateistat e pa fe thojn qe turk o muslimani
Besojn fjalen e poetve z'dojn me dit qa thot KUR'ANI
I vajton lapsi mjer ton kto vargje me trishtim
Pse o Zot n'koken tem bo mjalt si pelim
....................

Ref; 2
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Filloreta Raçi (Fifi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet