Më mbaj mend (për 1 muaj)

Finesa Sadiku
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 11 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Prill 2009
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Finesa Sadiku është këngëtare. Finesa Sadiku është në kl/2,Si dhe në Shkollen e Muzikës në Piano. Në vitin 2015, Në Festivalin Moll Kuqet mori pjes me këngën "Princesha Babit", ku fitoi çmimin Mikrofoni Artë. Me 28 Nëntor në Festivalin Dëbora mori pjes dhe fitoi qmimin Dëbora Golld. Në vitin 2016 promovoi këngën e dyt, "Mëngjezi në Fshat". Me këngën e dyt mori pjes në Festivalin "Flutura Fest në Kumanov dhe u shpërbly në vendin e 2. Si dhe ne Festivalin "Lura Fest, mori qmimin Studio Defko Producion. Si dhe ne shum koncerte tjera dhe gjirime muarpjes. Së shpejti do të promovon dhe këngën e tretë.

Në Maj 2016, Finesa Sadiku merr pjesë në Çelesi Muzikor 10 Junior me këngën "Mengjesi Ne Fshat".

Më datë 27 Tetor 2018, Finesa Sadiku publikon videoklipin "Stili I Jetes Time".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist