TEKSTESHQIP

Flavio Vito
Pa Ty
Lyrics

Naten pa ty kam frike
Zgjuar rri sa behet dite
Endrrat, i shoh me ty
sikur prane ti ke
Nje tjeter dashuri

Mos me talle ti mos luaj
Te betohem nuk genjej
Nuk ka nate qe te mos vuaj
Te shkosh ty dte le.
Endrrat nuk jane te vertetta
Sidomos ne dashuri
Edhe endrrat kane te fshehta
Ti dhe une jo nuk i dime.

Nuk te le te shkosh
Puthme deri ne mengjes
Jo nuk dua qe te pushosh
Derisa te vdes

Oret qe shkojne pa ty
ndjehem keq,i strukur rri
Hapat kthej tek ti do vij
Fryma mbaj e te prek ty.

Ti s'e di sa shume te dua
ndaj skam pse te genjej
Une ty te dashurova qetesine nuk gjej
Edhe endrrat kane te fshehta, sidomos ne dashuri
Ndoshta nuk jane te verteta
Ti dhe une jo nuk i dime

Nuk te le te shkosh
Puthme deri ne mengjes
Jo nuk dua qe te pushosh
Derisa te vdes (3x)

DËRGOI: