TEKSTESHQIP

Florenc Banushi
Ne Kujtimet E Mia
Lyrics

Me le vetem ti mua
Me le vetem ti shume shpejt
E se di sa i mungon
Kesaj zemres time
Me dhimbje brenda meje
Une cdo dite u rrita
Vetem zoti e di sa te prita
E sa un shpresoja
Nuk mumdem un ta besoj
Qe ti sje me ketu pran mejeee

DERGOJ LUTJET tek ty
Aty lart ne qiell
Dua te tshoh ty
Por ti jo nuk vjen meee
Sa mall kam per ty
Je gjithmon ne endrrat e mia
Te mbaj ne kujtime...ne kujtime...
Dhe pse ti nuk vjen!

Pse pa ty un jam?
Pse ti nuk vjen?
Nuk po mundem me
Un te gjej qetesi
E kerkoj gjithmon brenda meje
Dicka qe tme sjedhi paqe
Por kjo zemer eshte e coptuar
Malli po me vret
Sa do doja tkisha prane
Ne keto dit te veshtiraa

Dergoj lutjet tek ty aty lart ne qiell
Dua te tflas por ti jo nuk me degjon
Kam shum nostalgji cdo dit ti me mungon
Te mbaj ne kujtime ne kujtime
Dhe pse ti nuk vjen!

Dhe cdo dit qe un ste shoh
Fiket nje pjes e zemres time
Qe kur ti ike larg,nga kjo bote!
Dua vetem te te them:
Do jesh perjet brenda meje brenda mejee

Dergoj lutjet tek ty aty lart ne qiell
Dua te tprek por,ti jo pran meje sje
Dhe nese shkoj...
eshte e kot te mos te mendoj
Te mbaj ne kujtime...ne kujtime
Dhe pse ti nuk vjen

DËRGOI: