A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Trimat

Në atë kohë trimat sa shumë kan luftuar,
Një respekt të madh duhet për t'ja dhuruar.
Adem Jashari që ishte luftëtar i madh,
Ne për të kemi shum mall.
Heroi Skënderbe ,
Luftoi për ne.
Sa gjak kan derdhur kta trima,
Unë për ta po shkruaj rima.

- poezi nga Florian Kabashi


- Poezia u dërgua nga Flori12345 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  5Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019