Më mbaj mend (për 1 muaj)

Florian Kavaja - Ti Po Më Mundon! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  70

Un kitaren mbaj në dor'
Një dit vjeshte un këndoj
Dhe mendoj për syt e tu
Në zemër në zemër të kam këtu.

Ref:
Kjo zemra ime e coptuar
Sonte është e munduar
Mbase ti po më mundon
Por zemra ime të dashuron

Iku vera erdhi vjeshta
Për ty vazhdoj e këndoj
Edhe pse ndashta një dit'
Syt e tu do t'm'dashurojn'

Ref:
Kjo zemra ime e coptuar
Sonte është e munduar
Mbase ti po më mundon
Por zemra ime të dashuronAkordet:

Part 1
Mi-......................Do+
.....Un kitaren mbaj në dor’
Mi-.........................Do+
.....Një dit vjeshte un këndoj
Mi-.......................La-
.....Dhe mendoj për syt e tu
Re+..............Re+............Mi-
.....Në zemër në zemër të kam këtu.


Ref:
Do+.........................Re+
.....Kjo zemra ime e coptuar
Do+.......................Mi-
.....Sonte është e munduar
Sol.......................Re+
.....Mbase ti po më mundon
Do+...........................Mi-
.....Por zemra ime të dashuron

( 2 herë)......dueto

Part 2
Mi-..................Do+
.....Iku vera erdhi vjeshta
Mi-.......................Do+
.....Për ty vazhdoj e këndoj
Mi-.......................La-
.....Edhe pse ndashta një dit’
Re+........Re+...............Mi-
.....Syt e tu do t’ m’ dashurojn’

Florian Kavaja - Ti Po Më Mundon!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Po Më Mundon!".
3. Video është e këngës "Ti Po Më Mundon!", por nuk këndohet nga Florian Kavaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florian Kavaja:


Komente 0