A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Shiko Para

Erdhi koha qe mbrapa me mos
Te shikosh shiko para sa ke mundesi
Se ma von ske ku shkon
Nese dikushi mundohet me te ul
Posht ka per ti ardhur koha edhe atij
Qe ti do ta ulesh poshte ate
Por me mor kerko ma shum prej
Vetes ec para
Kjo jet ka shum veshtirsi por
Ato duhet ti anashkalojm me
Sa zgjuarsi ti ki
Por edhe nese nuk e ke mundohu
Qe ate ta kesh ne jet
Tani pera tani loti lotin se pushon
Zemra shpirtin e gjalleron me shume
Dashuri ta dhurova ty
Mundohu qe jeten te lumtur ta kesh
Jeten mos e konsidero si aventur
Jeten jetoje me aq mundesi sa ke
Por nje gje te mos e harrosh se jeten
Nuk e ke gjithmon njesoj...

- poem written by Florim Muhadri


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019