A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesi

Mesues ti me edukove,
Dhe vazhdon ta besh,
Na eduko mire,
Diturin na e shto ti.

Sjellja e jote,
Tek ne ka ndikim,
Fjalet qe ti thua,
Te domosdoshme jane per ne.

Ti fjale te pahijshme,
Mos thuaj kurre,
Nese rregullat nuk zbaton,
Mos u çudit kur
verejtje te te japim ne.

Permirso sjelljet,
Gjithmone me shume,
Nese do te na edukosh ,
Siq ben nje mesues i mire.

Mos u mundo,
Rregullat te mos i zbatosh,
Na jep mesime shtese
e jo vetem çfare mesojme
nga nje liber i thjeshte.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019