Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mësuesi

Mesues ti me edukove,
Dhe vazhdon ta besh,
Na eduko mire,
Diturin na e shto ti.

Sjellja e jote,
Tek ne ka ndikim,
Fjalet qe ti thua,
Te domosdoshme jane per ne.

Ti fjale te pahijshme,
Mos thuaj kurre,
Nese rregullat nuk zbaton,
Mos u çudit kur
verejtje te te japim ne.

Permirso sjelljet,
Gjithmone me shume,
Nese do te na edukosh ,
Siq ben nje mesues i mire.

Mos u mundo,
Rregullat te mos i zbatosh,
Na jep mesime shtese
e jo vetem çfare mesojme
nga nje liber i thjeshte.

- poezi nga Flutra Sllamniku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim