A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Lulja

Sa e bukur,
je moj lule,
Ngjyra-ngjyra
petalet ke.

Bisht te holle,
me gjethe plot,
Lule te bukura
ke mbi te.

Lloj-lloj emrash
ti ke,
Sepse lule te ndryshme
ne bote ka.

S'ka bime me te bukur,
se ti moj lule,
Aroma jote e mire,
bukurine t'a shton ty.

Nenat tona kopshtet
me ty zbukurojne,
Sepse ti,me te vertete,
hijeshi i shton.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019