A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Mirupafshim Shkollë

Lamtumirë shkolla ime,
Lamtumirë o banka shkollore,
Me ju po ndahemi tani.

Klasën e katërt,
po përshëndesim,
Një vit perfunndoi dhe
librezat na presin ne.

O ju banka shkollore,
me ju po ndahemi,
Por te mos harrojme
se shtatori na takon perseri.

Librat do i perserisim
Lektyrat do lexojme,
dhe ty shkolla ime
kurre nuk do te harroj.

Bashke me ty,
Shkolla ime do te jem gjithmonë
Pavarsisht çdo gjeje
qe ne jete do te me ndodh.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019