A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kur Te Rritem

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE BEJ PLANE
PER SHTEPI.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE BEJ GJIMNASTIK
ÇDO DITE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
FEMIJEVE DHEMBET
T IA PASTROJ MIRE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE PIKTUROJ BOTEN
VETEM ME NJE NGJYRE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE STUDIOJ
YJET NE GALAKTIKE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
FEMIJET E SEMUR
T I SHEROJ UNE.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019