Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kur Te Rritem

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE BEJ PLANE
PER SHTEPI.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE BEJ GJIMNASTIK
ÇDO DITE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
FEMIJEVE DHEMBET
T IA PASTROJ MIRE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE PIKTUROJ BOTEN
VETEM ME NJE NGJYRE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
TE STUDIOJ
YJET NE GALAKTIKE.

KUR TE RRITEM
KAM DESHIRE
FEMIJET E SEMUR
T I SHEROJ UNE.

- poezi nga Flutra Sllamniku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2