Më mbaj mend (për 1 muaj)


G.B.M.C. - Tash Nuk T'du

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tash Nuk T'du".
3. Video është e këngës "Tash Nuk T'du", por nuk këndohet nga G.B.M.C..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

G.B.M.C. - Tash Nuk T'du  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika & Teksti:

G.B.M.C.

Muzika:

Rameka

Këngë e albumit:

"G Deri N'dhe"

Komente

Asnjë Koment

09/08/2015

2015-08-08T23:40:27+00:00Ishe ma e mira, ma e veshtira
E shite veten per flori edhe per lira
Ishe pa ndjenja,nuk derdhe lot
E zemra jote ishte bo akull e ftoht
Hook:
mendoj gjithe diten mendoj gjithe naten
Ne shpirt digjum e kam pas ander
Sa here qe vija posht dritares e nuk dilje
Nuk kisha pare e ma boshe kastile

Ti kurr nuk e di ca o dashnia plako si di ndjenja e mija,
i ri isha e dashurova,naiv po por nuk e dija
Por tashme nuk do bi ne kurthin tend perseri
Llokumin tend mo nuk e ha sherberin tend mo nuk e pi
Mi kthe kujtimet ja jep rinin vujtjet per ty edhe merzin,
Oret qe ikin po un i vetem shifja me nerva fotografit
Te gjith e njofin GB se ca boj un per dashnin,
Tiran -ulqin -shkup -prishtin -londer -paris -bruksel athin

Hook:
mendoj gjithe diten mendoj gjithe naten
Ne shpirt digjum e kam pas ander
Sa here qe vija posht dritares e nuk dilje
Nuk kisha pare e ma boshe kastile
Po tash nuk jam mo une si dikur
Ndjenjat i ndryna e zemren bona gur
E mendjen time e merr malli met taku
Tash kisha mujt me t pas po tash nuk du...

Koha mbas teje mbaroi
mendove kastile ndihmoj
po humba kuroren e mbretit
edhe ti ashtu lecet dorzoj
Se shkoj une nga do qe shkoj
fitoj çdo beten e s'dorzohem
Njerzit kan bo merak
po prap n'kom kom do çohem
Se ja i papam,jam i paprekshem
t gjith ma dun tipin
dhipat e tjer ma bojn me sy
e dun me ta kap me garipin
vishem marmani vishem versaçe
vishem cavaly e lujvi
tash je pendu don me u kthy
lutesh me kon me kete vipin

Hook:
mendoj gjithe diten mendoj gjithe naten
Ne shpirt digjum e kam pas ander
Sa here qe vija posht dritares e nuk dilje
Nuk kisha pare e ma boshe kastile
Po tash nuk jam mo une si dikur
Ndjenjat i ndryna e zemren bona gur
E mendjen time e merr malli met taku
Tash kisha mujt me t pas po tash nuk du...


Ky tekst u dërgua nga Mil Meli
Më Shumë Këngë Nga G.B.M.C.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet