TEKSTESHQIP

G.s
Sun T'haroj
Lyrics
(Feat. Skeleton)

I
U ktheva apet me qel zemren tem t'vertet
me kallxu shum diqka qe shpirtin po ma vret
me fol per ni tkalume qe lot nsy po mir qet
e kom pas ndor ni engjell po skom dit me vlersu
Zoti tash ma mori pa to spo du me jetu
spo du koha me kalu,po du kohen me kthy mbrapa
mkujtohet kur trupin tend pa jet per dore e kapa
po du kohen me kthy edhe falje mi kerku
se qat qik qe e kom dasht une hala pe du
saher qe fotot i shikoj syni jem loton
kur i kujtoj puthjet tona zemra jem vajton
tye Ylli hala tdon e pa ty sun jeton
endron mu bo bashk bile nboten tjeter
saher qe bi me flejt e kujtoj dashnin e vjeter
se mka lan plag nshpirt qe kerkush sun e sheron
as ty nzemren tem as ni qik sun tzavenson

Ref:
Nboten tjeter shkove me mu mo nuk je
si simbol i dashuris qelin lulet permbi dhe
deshira ma e madhe tjetren bot me ty mu kan
se per mu nket bot mke bo drit sikur han 2x

II
Qatje qe po shkon e nvujtje pom len
a tra najher nmen qe zemren po ma then
fjalen spo ma kthen pse je tu shku
si dy sy tkom rujt tash pa ty jam tu vujt
trupi yt i ftoht e endra jon shum e nxeht
ti ndryshove jet un i vujtshem kom met
ni nat tu fol me vetin,endren edhe terin
sum dohen pa ty as dit qe po qelin
zemra jem e terume e mbuloj ersira
sun po rin pa ty ska mo dit tmira
pse ktu sje pse Zoti bash ty tmur
pse nuk tkom afer met prek me dur
vujtja e madhe i pikllushem zani
tu bertit per ty deri nqiell ariti toni
a thu a pom nin a nashta shpirti jot pom sillet reth
dashuria jon spo gjelbron eshte si ndimer ni gjeth

Ref:
Nboten tjeter shkove me mu mo nuk je
si simbol i dashuris qelin lulet permbi dhe
deshira ma e madhe tjetren bot me ty mu kan
se per mu nket bot mke bo drit sikur han 2x

III
Shum i lendum nzemer ma ke lan ni plag
lot e mi sikur shi dhevin jan tu ta lag
un i ult ndy guj loti bjen sikur uj
pa ty mo spo muj se me shpirt un po vuj
shpirti jot nqiell une nalt pe kshyri
fluturoj deri nyll po bon drit sikur qiri
dashnin ton spo muj me lan tkalume
zemra e pikllume shum e lendume
ftyra jote nfoto ka met ndurt e mia
mshoqron alkooli nata e vetmia
tzbrasta durt e mia pa ty kan met
spo muj me besu po ngjarje e vertet
zemra e lendume ty sun tgjan kerkun
edhe pse ti sje un hala ty tdu shum
ala per ty zemer une e jap jeten
shum keq po ndjena tu e mallku veten..

Ref:
Nboten tjeter shkove me mu mo nuk je
si simbol i dashuris qelin lulet permbi dhe
deshira ma e madhe tjetren bot me ty mu kan
se per mu nket bot mke bo drit sikur han 2x

DËRGOI: