Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - Njerzit Ndryshojn Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Njerzit ndryshojn shpejt
Edhe nuk jan mo t njejt
Nga jasht si t shenjt
Per mrena t vrenjt
Ene ndryshojn si qiejt
Makthet nuk m lejn me flejt
Njerzt qe nuk sillen drejt
Ato qe deri dje ke nejt
Kupto qe jan myt tu rrejt
Disa jan si qent
Qe kafshojn doren qe i ka ushqy
Edhe vin mrapa si kurvat
Me lepi ku kan peshty
Gjtihmon ata qe nzemer m kan hy
Zemren ma kan thy
Sa mkan zhgenjy
At'her kur i desha s ishin aty
Shoqerin kurr nuk mund ta kthesh si dikur
Pasi ne mes esht 1 mur qe nuk duket, quhet besim
Dhe nuk mund ta kthesh nese humbet
Rrespekti zhduket
Dhe ne kte bote nuk ekziston asnji gje qe mund ta kthej dot

Refreni

O zot pse, njerzit me nuk i njeh
Ato qe deri dje do i ndiqje dhe nen dhe
Edhe zhys koken ne medyshje
Sa here qe njerzit sillen ndryshe
Dua te di pse
Njerzit me nuk i njeh
Ata qe deri dje do i ndiqje dhe nen dhe
Dhe zhys koken ne medyshje
eyy, sa her qe njerzit sillen ndryshe

Verse 2

Njerzit ndryshojn ngjyra
Maska neper fytyra
Por jan si puna ujkut
Sado qe ndryshojn menyra
Nese nga dollapi tyre nxjerr sekretet
Te siguroj, jan me te frikshme se skeletet
Prandaj jeta esht stres
Edhe ne fund ti vdes
Ata qe te vran naten vijn e te qajn ne mengjes
Ben mire ti kontrollosh personat qe ti i ze bese
Pasi per interes cdokush esht gati te te shese
Nuk e kam frike
Ke me quan armik
Pasi dine te lendojne me shume ata qe i ke besnik
Jeta esht rrug
Ku ne cdo kthes te saj fshihet rrezik
Dhe asgje nuk funksionon sikur te jete matematike
Po t them miresevjen
Eshte bote e interesit
Njerezit kerkojne te blejne nga ty
Edhe me pas te te shesin
I pershendes te gjithe ata qe me sme pershendesin
Rrespekti qe ju meritoni eshte gishti i mesit
Si gjithmone kur gjithcka mbaron
Kujtojne vetem te keqen
Edhe pse u ke bere me shume se 1 milion te mira
Kur jane perballe teje ata tregojne vetem buzeqeshjen
Dhe sapo i kthen shpinen vetem te keqijat

Refreni

Dua te di pse, njerzit me nuk i njeh
Ato qe dje do i ndiqje dhe nen dhe
Edhe zhys koken ne medyshje
Sa here qe njerzit sillen ndryshe


Ky tekst u dërgua nga  Gupfan   in2412G-UP
Publikimi: 25/08/2018


G-Up - Njerzit Ndryshojn
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njerzit Ndryshojn".
3. Video është e këngës "Njerzit Ndryshojn", por nuk këndohet nga G-Up.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 0