Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gabriel Zaka

Gabriel Zaka
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Gabriel Zaka është këngëtar. Gabrieli mendon se talentin për të kënduar e ka trashëguar nga nëna e tij. Është aktiv në muzikë nëpërmjet konkurseve të ndryshme ku ai merr pjesë. Aktualisht, ai ndjek një kurs për kanto. Parapëlqen muzikën elektronike dhe DJ i preferuar i tij është Dj Skrillex. Ai pëlqen gjithashtu pikturën dhe ka marrë disa çmime. Gabrieli është tepër ambicioz dhe ëndrra e tij është të bëhet një DJ i famshëm.

Në vitin 2016, Gabriel Zaka merr pjesë në Gjeniu I Vogel 7.

Në vitin 2018, Gabriel Zaka merr pjesë në Voice Kids Albania.

Ne vitin 2019, Gabriel Zaka ben cover kengen "Ocean" te Martin Garrix.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 0