TEKSTESHQIP

Gafur Murati
E Imja Shota
Lyrics

E dua sangon,e dua sangon zemra ime therret
Karnevalin brazilian enderr e kam ne jet
Edhe katrin edhe shqiptatin hiq si adhuroj
Cdo pjes e trupit me vallzon'
Kur ti degjoj
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale,rreh per mua

Refreni
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

E dua tangon,e dua tangon
Eni pra te vallzojm
Boten ton te bukur rinore
Edhe me ta zbukurojm
Dhe flamenkon edhe flamenkon pa mas me pelqejn
Sa her qe ate e luaj zemren ma rremben
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale rreh per mua

Refreni:
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

Refren:
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

DËRGOI: