Tema: Poezi Trimërie


Dëshmorët

U bënë me vepra,legjendarë
Ferizi,Agimi dhe trimi Bardh
Luftuan në fusha,male,shkrepa
Treguan për liri si jepet jeta.


Dimëri i ftohtë me dëborë,
Sjell shumë kujtime për dëshmorë.
Ishin të fortë dhe ishin trima!
E bënin armikun vrima vrima!


Liria erdhi,me gjak e fituar.
Dëshmorët gjithmonë të pa harruar
Do punojmë t'ruajmë këtë liri
Sot kur kemi polici dhe ushtri.

- Poezi nga Gafurr Gashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1