A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Dëshmorët

U bënë me vepra,legjendarë
Ferizi,Agimi dhe trimi Bardh
Luftuan në fusha,male,shkrepa
Treguan për liri si jepet jeta.


Dimëri i ftohtë me dëborë,
Sjell shumë kujtime për dëshmorë.
Ishin të fortë dhe ishin trima!
E bënin armikun vrima vrima!


Liria erdhi,me gjak e fituar.
Dëshmorët gjithmonë të pa harruar
Do punojmë t'ruajmë këtë liri
Sot kur kemi polici dhe ushtri.

- poezi nga Gafurr Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019