A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Abazi (Ganja)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  153
  • Emri i Vërtetë:
  • Ganimete Abazi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ganimete Abazi (Ganja) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Ganja u bë e njohur në festivalin “Qendra e Pionereve”,"Sh.K.A Kosova" e në festivalin “Akordet e Kosovës”. Këngët e saj më të njohura janë “Tri Pika” dhe “Xhamadani” në duet me grupin Ilirët. Për disa vite Ganja u tërhoq nga muzika, por është kthyer me fuqishëm se kurre në vitin 2012 me disa këngë të reja.Afër 25 vite karrierë, bashkëpunimet i ka bërë grupe të njohura me këngëtarë të mirëfilltë siç është Grupi Elita 5, me Iliret ka pasur bashkëp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Potpuri 2018 (2018)

U Knaqëm Tu Knaq (2016)

Pranvera Behet Vjeshte (2004)

U Knaqem Tu Knaq (2004)

S'mendoj Per Ty (2002)

Mirupafshim (2000)

Nuk Dorzohet Ganja (1997)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Kthehu (1993)


» Dërgo Një Këngë »

Yll Fare
Mos U Pafshim
U Knaqem Tu U Knaq
Hija E Askujt
U Mashtrove
Forca E Fatit
Zemra Don Dashni
Dyshoj
Shko
Kuq E Zi


Artistë Të Ngjashëm:

Emine Toska

Aurora Ndoj

Miranda Hashani

Valbona Xeka

Leonora Bahiti

Adelina Pireva

Behare Shala

Antigona Sejdiu

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Antigona Rustolli


Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019