Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Mehmeti - Ne Anen Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Në anën tjetër
Më the që s’jemi më ata që ishim
Rrahjet e zemrës më të njejta si kishim
Më the se ëndrren ne udhkryq e ke
Rrugdalje nuk po sheh
II
K’to iluzione që të kanë pushtuar
Normale janë kur je e dashuruar
Nuk ka asgjë që nuk shkon me ne
E friksuar je
Reef
Pse nuk shikon edhe në anën tjetër
Atje ku zemra e jote flen më tepër
Se vetëm atje, se vetëm atje
Vendin e kemi ne
***
Pse nuk shikon edhe atje ku duhet
Atje ku shpresa e dashurisë nuk shuhet
Se vetem atje, se vetëm atje
Vendin e kemi ne
III
Më thë se fjalët sikur të kanë humbur
E shikon botën veq më sy të përgjumur
Më the se dritë nuk po sheh në fund
E zeza është gjithkund
Përsëritet nga strofa e II
Reef


Ky tekst u dërgua nga tesa tesaGazmend Mehmeti
Publikimi: 09/06/2013
Festivali: Top Fest 10


Gazmend Mehmeti - Ne Anen Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Anen Tjeter".
3. Video është e këngës "Ne Anen Tjeter", por nuk këndohet nga Gazmend Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gazmend Mehmeti:


Komente 0