Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gazmend Rama (Gazi)

Vendlindja: Treboviq (Peje)  
Mosha: 40 Vjeç

Këndon kryesisht: Tallava

Rryma të tjera: Popullore Moderne Popullore Dasmash Popullore Folklorike

Gazmend Rama (Gazi) është një këngëtar shumë i njohur. Gazmend Rama është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Zvicer ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij. Është gjithashtu një nga këngëtarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre.

Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm dhe prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë. Gazi eshte i martuar dhe ka 2 femije.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  76

  • Gazmend Rama (Gazi) ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Gazmend Rama (Gazi) »
teksteshqip.com © 2007 - 2017