A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gazmend Rama (Gazi) - Auslanderka


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/07/2011

2011-07-16T18:54:17

Song from the album:

"Dridhu Dridhu"


Ausllandera e Ausllanderka
kreijt Kullera e Kullerka
Shkupi, Prishtina, Tirana gjith qef sonte po bojna.

Me kong ja nis Dashnia e Zemra mbohet ma rahat djem e vajza t'reja po vallzojn nat per nat qysh na koka ky gurbet her te gzum her pa gzum veq me kong e veq me valle na shkojn ditet por si lum.

2x.Ausllandera e Ausllanderka
kreijt Kullera e Kullerka
Shkupi, Prishtina, Tirana gjith qef sonte po bojna.

Ne Gurbet bahet zefaja u knaqem pare tuj hargju kreijt me kerre t'mira ja din renin me jetu qysh na koka ky gurbet her te gzum her pa gzum veq me kong e veq me valle na shkojn ditet por si lum.

4x. Ausllandera e Ausllanderka
kreijt Kullera e Kullerka
Shkupi, Prishtina, Tirana gjith qef sonte po bojna.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019