A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gazmend Rama (Gazi) - Folklor


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/07/2013

2013-07-24T19:33:53

Song from the album:

"Mashallah Mashallah"It's a long time that we try finding the lyrics to "Folklor" sung by Gazmend Rama (Gazi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Pro Band. We wish that's the lyrics you are looking for:

Pro Band : Thrret Valoni
Valoni : Oj Anitigon a pe bajm ni emision
Te gjith : Emision o per te tan N'KTV Perrall me Tupan
nga Ulqini kur te vjen regjisorin a ma bjen ndash me kqyr
krej Shqiptart nga gjith treva duhet me ardh merre stafin
nga gjith treva regjisor Kaqen nga Presheva eeeejjjjjjj
krejt aktor o do ti gjejna

Eeeeeejjjjjj kur te vini per Prishtine ni moler t'ma gjani N'Klin

Moleri : Un po vi o me valak ta lyj Perrallen permarak ka Drenasi
kur t'kaloj oooooo Studentit a ta ftoj

Studenti : Un do t'vi po pak vonona sa ta gjej se m'ka hup nona
ka t'vi rruges nalna N'Miren e jav bi edhe ni kalem

Te gjith : Oooooooooo se reth uqkurit t'na ban naj tem

Kalemi : Heeej o Student o um ki prek n'tela un po vi po spom
ngon pela nu vonofsha o Student dije me pel kum ba aksident

Te gjith : Tash na vyn ni n use e shpis qoj selam o qasaj Mafis
mos na le pa Llap Gollap se Asllan pisin e e kem kapak

Asllani : Ndaq ty Perallen me ta qkri ta bi Elhemen me Sofin
veq Sofia fjal ka qu Mitrovicen mos me harru

Te gjith : Toni Montanen me ma pru

Toni Montana : Heeeejjj Un jam nis po vi ne Perrall veq me veti
e marr ni djal Lulin e Vocerr qe e lyp Migjenin mos harroni me ftu
PRIZRENIN

Te gjith : Jo Prizrenin se harrojna Jalldez Hajmnin ktu e ftojna

Avdi Tifozi : Mu o i prron a m'ke harru krejt Gjilani tu ka idhnu

Gulla : Ty t'bjen Gulla tu fluturu krejt tifozat tuj fishllu

Te gjith : Ooooooooo Dikon tjeter a e keam harru
Shaban Shumi spaska ardh sigursiht ka met N'Dardan

Shaban Shumi : Un po vi nga ish Kamenica e Ferrarin e shllajfita
kom me shku deri N'Dukagjin me Thirr Mikelin me policin

Mikeli : Po vjen bugja prej Dukagjini bardhbojshillen a pe nin
veq Feriden un e thirra se kjo ne Prrall koka ma e mira

Valoni : I Permenem o krejt me ren ka ardh vakti per Pro Bandmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019