TEKSTESHQIP

Gazmend Rama (Gazi)
Le Te Rroj Dashnija
Lyrics

le te rroj dashnija qe na bashshkoj ne
na bekoft dhe perendija per ne jet te rre

le te rroj dashnija qe na bashshkoj ne
na bekoft dhe perendija per ne jet te rre

buqe mori buqe
dil moj ne qardak
se per ty kjo zemer
esht be shum merak

kurr po shkon ne shkoll
me at trup te hol
mendjen ti me ik oj buqe
smundem pa te fol

te kam than oh gaz
rrugen mos e nxan
jam e rre per dashni
ende shkollen se kam kry

kurr jam un me shoqe
ti hiq mos me fol
se kam prit nga baba nana
sme lan fmin ne shkoll

boll durova e stpengova
por mo smuj te pres
ja dot marr ty oj buqe
ja per ty po vdes

se spo qen e pam
ka kufit te vet
per dashni te dhamshe jo nuk ka lezet

mos u merzit gazi
une ty te kuptoj
se dashnija jon
jo nuk dot vanoj

ti kurr pret te ti o djal
se kjo dot ja vlen
dashurija e vertet ka shum lezet

mos u merzit gazi
un ty te kuptoj
se dashnija jon
jo nuk dot vanoj
si kurr pret te ti o djal
se kjo dopt ja vlen
dashurija e vertet ka shum lezet

DËRGOI: