Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Tafa - Miremengjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Me ty mallin e kam shuar
me ty dhimbjen e kam tret
me ty kengen kam kenduar
me ty jam perkund ne djep
me ty kengen o kam kenduar
me ty jam perkund n djep

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)


Bije o bije ne krahet e nenes
u bekofte perendia
te mos shuhet djeppi kenges
te mos plaket shqiperia

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)

Ste nderroj me asgje tjeter
neper boten ane e mban
se je gjuha me e vjeter
se je kenga me me fame

Ref.
Mirmengjes o mirmngjes dua shqip tju pershendes
ne cdo vater ne cdo brez
shqipteare le te vdes (×2here)


Ky tekst u dërgua nga VogiliGreta Tafa
Publikimi: 02/04/2013


Greta Tafa - Miremengjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miremengjes".
3. Video është e këngës "Miremengjes", por nuk këndohet nga Greta Tafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Tafa:


Komente 0