A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gezim Kaso - Djale Çam


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/08/2011

2011-08-26T16:48:08

Song from the album:

"Shqiptar Kam Mbetur"


Do t'i vë flakën shamisë
T'i jap fund beqarisë
Për sevdanë e dashurisë
Do mar rrugën e Çamërisë ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Do nisem me kal te bardhë
Të mar nuse në Sajat
Zemrën time seç ma mori
Kjo vajza nga Grikohori ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Duket se më shpie fati
Të mar nuse nga Filati
Do mar vajzën nga Ardhica
Ti ketë flokët rrica-rrica ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Seç mi mori mendtë e mia
Vajza nga Paramithia
Veshur bukur me tumane
Je moj je ti vajza çame ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )


Lyrics submited by  danny36
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019