Gjovani Gjonaj
Gjovani Gjonaj
Gjovani Gjonaj
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gjovani Gjonaj është këngëtar i njohur. Ne moshe 19 vjeqar u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte "FATEBARDHA" pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca LLuka dhe ata pas nje ohe u martuan dhe kane 2 vajza.

Më datë 3 Shtator 2007, Gjovani Gjonaj publikon videoklipin "Unë Beqar, Ti Beqareshë".

Më datë 17 Shkurt 2008, Gjovani Gjonaj publikon videoklipin "Porosia E At Gjergj Fishtes".

Më datë 10 Tetor 2009, Gjovani Gjonaj publikon videoklipin "Lypsari (As Kush Nuk I Ka Krejt)".

Më datë 18 Qershor 2012, Gjovani Gjonaj & Vjollca Luka publikojnë videoklipin "Bashkëjetesa".

Më datë 17 Maj 2014, Gjovani Gjonaj publikon videoklipin "Martohu Me Shoqni". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Azizi, teksti u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga Musical.

Në Janar 2016, Gjovani merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Dola Ne Pengjere".

Më datë 8 Maj 2018, Gjovani publikon videoklipin "Hise I Ke Ra".

Më datë 19 Tetor 2018, Vjollca Luka publikon videoklipin "Mos U Marto", në bashkëpunim me Gjovani. Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Gretushja Gretushja  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2