Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjovani Gjonaj - Porosia E At Gjergj Fishtes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

At Gjergj Fishta shpirti i kombit,
fjala e fort si krisma e topit,
ne kete shkemb na pruni Zoti prej knej slujm sa te jete moti

Ne shqiptar na fali Zoti ohohooo nuk na mposht as kjo stuhia oj Kosove pot flet liria,oj Kosove pot flet liria.

edhe hena do ta dij edhe dielli do te kete par me perqark ksaj rrokullie si shiqptar njerez nuk ka.

Flasim shqip gjuhen e Zotit, ohohooo nuk na mposht as kjo stuhia oj Kosove pot flet liria,oj Kosove pot flet liria.

Kush e flet gjuhen e huj porosit AT Gjergji urte,kush e flet pa gjen nevoja korbi i zi ju thafte goja,gjuh te embel na dha zoti aooooooooohhh do te rrnoj o mot pas moti ojoj Kosove ti fshije lotin,ojoj Kosove ti fshije lotin.

Ne Kosove e ne Shqiperi,Struge Tetove e ne Manastire ,An e Malit,Ulqin,Malsi,ne Presheve,Bujanovc rrethine keto vende Zoti i Madh ohohooo i bekoj dhe per shqiptar oj Kosov moj drenicare .oj Kosov moj drenicare.


Gjovani Gjonaj - Porosia E At Gjergj Fishtes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Porosia E At Gjergj Fishtes".
3. Video është e këngës "Porosia E At Gjergj Fishtes", por nuk këndohet nga Gjovani Gjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjovani Gjonaj:


Komente 0