Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyle Qollaku
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Austri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  200

Gjyle Qollaku është këngëtare e njohur. Gjyle Qollaku eshte nje kengetare shqiptare e muzikes popullore, Pop etj. Gjylja ka lindur ne Maqedoni ku dhe e kreu shkollimin e mesem dhe filloren ne qytetin e SHkupit. Per momentin ajo jeton ne Austri. Eshte e martuar dhe ka 1 femije.

Në vitin 1999, Gjyle Qollaku publikon albumin "Dhimbje Dashurie".

Në Qershor 2009, Gjyle Qollaku merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Larg Jetes Tende".

Më datë 24 Maj 2014, Gjyle Qollaku publikon videoklipin "Përgjithmonë". Videoklipi u prodhua nga Tomato.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1