Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyle Qollaku - Eja, Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja, Eja" kënduar nga Gjyle Qollaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muharrem Ahmeti - Eja, Eja

kur me pyet per dashni kur e din ti qe per ty kur me pyet per dashni kur e din ti qe per ty
pse nuk don ti me m'shiku nuk dihet a je zemru

reff:
eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu nuk kam pas nuk kam dit hileqare sikur ty zgjata doren me u pajtu ket dashni sdu me m'mbaru

sa te pash po s'kisha fat ne te dy dashni me bo sa te pash po s'kisha fat ne te dy dashni me bo
eja te lutem me u bashku se un vetem ty te du

ref:
eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu nuk kam pas nuk kam dit hileqare sikut ti zgjata doren me u pajtu ket dashni s'du me mbaru(2x)

Mimoza Abedini - Eja, Eja

Shikoj veten ne pasqyr shume paskam ndryshar nje pik loti ne paq ra syri im eshte duke qa per ate qe deshta shum iku dhe me la ne gjume shkoj vajti nuk e di dhe me la ne vetmi ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur mu largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku ke ikur mos kujto se jam e fikur une do vdes ne puthjen tende eja se po qmmendem ... Nese degjon nje tik-tak me rre zemra si sahat ajo eshte ne gjoksin tim prandaj ma kthe ate merak ti je dielli i syve te mi ejja te te mbaj ne gji te ma kthes ate lumturi mos me ler te behemmi ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur u largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku je ikur mos kujto se jam e fikur une do vdes ne puthjen tende ejja se po qmmendem ....Ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur mu largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku ke ikur dhe pse jam duke u fikur une do vdes ne puthjen tende eja se po qmmendem.........

Maya Alickaj - Eja, Eja

Ndjehem vetëm kur largohesh ti
Më mungon
Kur më fal ti një veshtrim të ftoht
Më trishton

Eja, eja me mua
Eja, eja të dua
Eja, eja po vuaj
Një fjal zemre ma thuaj

Më shiko ti
Syt që flasin shum
I kuptoj
Më beso ti
Kur nuk je s'jetoj

Mos ik...

Eja, eja me mua
Eja, eja të dua
Eja, eja po vuaj
Një fjal zemre ma thuaj

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/1999Më Shumë Këngë Nga Gjyle Qollaku:


Komente mbi këtë këngëGjyle Qollaku - Eja, Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja, Eja".
3. Video është e këngës "Eja, Eja", por nuk këndohet nga Gjyle Qollaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.