Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gonxhe Manakovska - O Krisi Pushka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O krisi pushka, dado n'lug të Drinit,
Ani jam e motra e'Sulejmano Ibrahimit.

O Sulejmano dado more vlla,
Ani me shumë pluma vlla mor t'paskan vra,
E mu s'pom lojn loto varrt'o me ti pa.

E mu s'pom lojn loto varrt'o me ti pa,
Ani te sheh hoxha o moj tu'j ti la.

Ani amanet'o po ta la moj none,
Ani me ma bo moj non një vorr të xhane,
Ani me një kodër non që shoh dynjane.

Ani ta shoh veren ,none, tuj vernue,
Ani ti shoh lulet, none, tu'j lulzue.

Ani kur t'vjen vakti krushqit për me shkue,
Ani vorrin tem o none ti me ja'u kallxue.


Gonxhe Manakovska - O Krisi Pushka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Krisi Pushka".
3. Video është e këngës "O Krisi Pushka", por nuk këndohet nga Gonxhe Manakovska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gonxhe Manakovska:


Komente 0