TEKSTESHQIP

Govi Reka
Kenga E Ibrahim Rugoves
Lyrics

Mes Europes i tha kto fjal
Vi prej gjaku Kastriot
Jam shwiptar me plis te bardh
Un flas shqip gjuhen e Zotit

Sy per sy shpi tr bardh
Ju ka than burrave te shetit
Nuk jam shka jam shqiptar
Jam Kosova jam Kosova e bac Ademit

Në flamur ka shkrue Kosova
Emrin tënd me shkronja arit
Kurrë nuk vdes Ibrahim Rugova
Sa t’ket toka gjak Shqiptari
X2

Goja t’lumt more babkok
Mir i dole sot vatanit
Bab e plak e thave lot
Jena zemer gjdo shqiptarit

Je n’flamur ku rrin Shqiponja
Rrezi vendi i lirisë
Atje kombit thirr Kosova
Legjendarit Shqiptarisë

Në flamur ka shkrue Kosova
Emrin tënd me shkronja t’arit
Kurrë nuk vdes Ibrahim Rugova
Sa t’ket toka gjak Shqiptari
X4

DËRGOI:
INFO
Muzika dhe teksti vjen e realizuar nga Pjetër Kola, teksa kënga vjen me arranzhim nga Besnik Zikolli.