Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramos Aliu - Dashuria E Pare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


1. Endem si i marrë,
Rrugëve pafund'
Dashunin' e parë
S'e gjej dot askund

2. Smundem të duroj,
Më ndihmo o Zot
Dua ta takoj
Se më mbytën lot'...

Ref. Ah moj xhan sa shum po vuaj
Mu dogj flak ky shpirti shkret'
Se askush më shumë se mua
Nuk të do në jetë

Dëgjo zemrën, çfarë të thotë
Shihmi lotë që rrjedhin lum'
Jo askush moj në k'të bot'
S'të do më shumë se unë...

3. Shpresë e re m'jep drit'
Dhe të gjallë më mban
Se zemrat tona një ditë
Do t'jenë pranë pranë...

Ref......
Gramos Aliu
Publikimi: 29/02/2016


Gramos Aliu - Dashuria E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Pare".
3. Video është e këngës "Dashuria E Pare", por nuk këndohet nga Gramos Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gramos Aliu:


Komente 0