TEKSTESHQIP

Gramos Shabani
Ftohte
Lyrics

Shum e rand met dasht e mos met pas
Nga kjo merzi kjo zemer don me plas
Syt e mi per ty lotojn pa fund
Rrugt e jetes spo me qojn askund
Syt e mi per ty lotojn pafund
Rrugt e jetes spo me qojn askund

Ftoht shum ftoht me the lamtumir
Pa falje dhe pa lot
Ftoht shum ftoht paske gjet ma t'mir
Ta ktheft i madhi zot
Ta ktheft i madhi zot

Jam dorzu jetoj veq sa me than
Kurr se kam prit
Qe ti mu ke mem lan
Nuk ka dit qe emrin s'ta kam thirr
Aa prej kur me the te ftohten lamtumir
Nuk ka dit qe emrin s'ta kam thirr
Aa prej kur me the te ftohten lamtumir

(Ref:X3)
Ftoht shum ftoht me the lamtumir
Pa falje dhe pa lot
Ftoht shum ftoht paske gjet ma t'mir
Ta ktheft i madhi zot
Ta ktheft i madhi zot

DËRGOI:
INFO
Më datë 20 Shkurt 2016, Gramos Shabani publikon videoklipin "Ftohte".